باور کنید تا ببینید

خانم منوچهری ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ ۰

باور کنید تا ببینید  نوشته وین دایر

البته چند تا از مهمترین چیزهایی که تو ذهنم مونده رو نوشتم

شما در اصل روحی هستید که برای انجام کارهایتان در این دنیا جسمی را به عنوان خانه ی  خود برگزیدید و محدودیت های جسم نباید شما را به باور ضعیف بودن برساند. شما به طرز وحشتناکی قوی هستید. کافیست باور کنید شما هرکاری را که بخواهید بدون محدودیت زمانی و مکانی می توانید انجام دهید تا در واقعیت افزایش نیروی خود را ببینید. همانطور که در خواب و رویا عمل می کنید خود را قدرتمند و آزاد ببینید. 

آیا در خواب به خود می گوید ساعت ۸ است من باید مدرسه باشم چرا الان دارم بیمارم را جراحی میکنم؟ نه چون رویاست و رویا درگیر محدودیت  زمانی و مکانی و ناتوانی های جسمی نمیشود.

هر گاه احساس کردید چیزی در ذهنتان با پوزخند پچ پچ میکند: تو! تو نمی توانی. این کار زمان زیادی میخواهد. در این شهر که نمیشود این کار را انجام داد. پارتی نداری. اصلا تو استعدادش را داری که تَوهم توانایی انجام این کار برت داشته؟  لحظه ای دکمه توقف تفکر منفی را بزن و بگو: من به خودم ایمان دارم خودم را باور دارم و کسی که اعتقاد قلبی به خودش داشته باشد هر کاری که در ذهن بشر نمی گنجد را می تواند انجام دهد.

آیا در هزاران سال پیش وجود اینترنت در ذهن کسی می گنجید؟ خیر.

پس رویاهایت را به دلیل اینکه غیر منطقی به نظر می رسند به فراموشی نسپار. حتما دلیلی وجود دارد که این رویا به دل تو افتاده است. تو انتخاب شدی که به آن برسی، البته اگر مانند خیلی از مردم از سر تنبلی آن را به سیاه چاله های ذهنت تبعید نکنی.

در این دنیا نباید به هیچ چیز وابستگی داشته باشید مالکیت در این دنیا بی معناست. مگر غیر از این است که خانه و ماشینی که چند سال پیش در اختیار کسی دیگر بود حال به نام ورثه سند خورده است؟ وابستگی به هر چیزی،ماندنش در کنار شما را سخت تر می کند.

همدیگر را با همه ی تفاوت ها دوست داشته باشید و نخواهید دیگران را به زور و با بحث و جدل مثل خود کنید. گاهی حق را به دیگران بدهید و در دل بگویید همیشه حق با من نیست او هم درست می گوید و حتی با این نقطه نظرهای عجیبش هم دوست داشتنی است.

در مسابقه زندگی حتی اگر از شدت خستگی به اورژانس احتیاج پیدا کردید از خود بپرسید: آیا به دنیا آمدم که سرافکنده و بی هیچ دست آوردی بازگردم؟ اینطوری نیروی از دست رفته را برای ادامه مسابقه باز میابید و کاری که شروع کرده اید را به پایان می رسانید.

اندیشه تمام انسان ها به اندیشه بزرگتری به نام خرد جهانی یا شعور جهانی متصل است. برای همین وقتی به دوستی که ده سال است او را ندیده ای فکر می کنی، همان روز به تو زنگ می زند یا به طور اتفاقی او را در خیابان می بینی. وقتی اندیشه خود را جزیی از اندیشه جهانی بدانید حل مسائل زندگی به نظرتان دشوار نمی رسد چون کافیست بپرسید راه حل چیست؟ تا یک جهان اندیشه برای حل مشکل شما به تکاپو درآید.

در این دنیا هیچ اتفاقی بی دلیل اتفاق نمی افتد.

اگر تو در این ساعت در حال خواندن این متن هستی و اگر روزی سحر تصمیم گرفت ۵۰۰ کتاب در یک سال بخواند و روزی چند ساعت مطالعه کند و سرآخر به این نتیجه برسد که چکیده کتاب ها را در سایت بگذارد بی دلیل نیست. و شاید دلیلش تو باشی. شاید پیامی باید از این طریق به تو داده شود و چه پیامی بالاتر از این که تو به طرز خارق العاده ای نیرومندی و هیچ چیز نمی تواند تا آخر عمر سد راه موفقیت تو باشد.

فرستادن دیدگاه »

*

code