شادی در پوست گردو

خانم منوچهری ۱۳۹۵/۰۸/۱۴ ۰

کتاب شادی در پوست گردو

نویسنده: اندرو متیوس

 این کتاب انقدر بامزه و زیبا بود که تصمیم گرفتم به جای یه پاراگراف، مهمترین مطالبش رو اینجا بذارم تا شما هم از خوندنش لذت ببرین.

معمولا بهترین جا برای آغازی نوین، همانجایی است که هستید

همه ما شکست می خوریم اما آنچه آزارمان می دهد شکست خوردن نیست. بلکه این است که بدانی به بهترین نحو عمل نکردی

برای انجام چیزهایی که دوست نداری نظم و انضباط داشته باش تا بتوانی زندگی‌ات را صرف انجام چیزهای بزرگی کنی که دوست داری.

شما با انجام کارها انگیزه‌ی آن کارها را به دست می آورید نه با فکر کردن در مورد آن‌ها

برای اینکه دنیا با شما خوب تا کند اول باید با خودتان خوب رفتار کنید.

زمانیکه بدنتان آسیب می بیند درد گوشزد می کند که باید استراحت کنید یا شاید کفشتان را عوض کنید یا راهی بهتر پیدا کنید. زمانیکه روانتان آسیب می بیند، درد به شما اطلاع می دهد که نگرانی را متوقف کنید یا بیشتر بخشنده باشید یا به طریق متفاوت بیاندیشید. درد دشمن شما نیست. درد دوست شماست.

شجاعت نبود ترس نیست، بلکه عمل کردن علی رغم وجود ترس است.

اگر با خودمان صادق باشیم می توانیم تقریبا لیستی از تمام اتفاقاتی که تا کنون برایمان افتاده تهیه کنیم و ببینیم که چقدر به وجود آمدنشان کمک کرده ایم.

از هرجایی که می توانی شروع کن. هر آنچه که راه تو را سد کرده به بهترین شکل ممکن کنار بزن آنگاه فرصت ها تو را خواهند یافت. به این می گویند عزت و بزرگی.

کائنات پیوسته با سقلمه هایی به ما هشدار می دهد. هرگاه که ما سقلمه ها را نادیده می گیریم با ضربه پتک به ما هشدار می دهد. هر چه ما بیشتر مقاومت می کنیم، رشد ما در زندگی دردناک تر می‌شود.

اگر در زندگیتان چیزی هست که آن را نمیخواهید از نگرانیو صحبت در مورد ان دست بکشید! انرژی که صرف ان می کنید آنرا زنده و فعال نگه می دارد. انرژی‌تان را از آن بگیرید و آن حتما از شما دور خواهد شد.

ماموریت تو در زندگی با انگیزه زیستن است نه بدون مشکل زیستن.

بر روی هر موضوعی که تمرکز کنید همان بسط می یابد … پس در مورد چیزی فکر کنید که می خواهید.

بی خیالی، مهمترین دلیل افزایش ثروت ثروتمندان است. آنها نگرانی زیادی از بی پول شدن ندارند.

تفاوت عظیمی در گرایش افراد فقیری که آرزو می کنند که داشته باشند و ثروتمندانی که به این باور میرسند که به دست خواهد آورد، وجود دارد.

باورهای شما کیفیت زندگی شما را تعیین می کند.

مبلغ موجود در حساب بانکی شما معیار و میزان دارایی شما نیست. دارایی شما آن چیزی است که در زندگی شما به گردش در می آید.

ما اینجا نیستیم تا تنبیه شویم ما اینجا هستیم تا آموزش ببینیم.

زندگی شما بازتاب کاملی از باورهای شماست. زمانیکه عمیق ترین باورهایتان را درباره‌ی کل دنیا تغییر می‌دهید، زندگی‌تان هم به تبع آن تغییر می‌کند.

برای موفقیت در هر کاری الزاما نیاز نیست که یک نابغه باشید بلکه نیاز است که نقشه خوبی داشته باشید! بیشتر مردم بی‌خیالش می‌شوند.

ماموریت تو در زندگی این نیست که جهان را دگرگون کنی. ماموریت تو تغییر دادن خودت، هست. در بیرون راه حلی وجود ندارد. راه حل‌ها همگی در درونتان هستند.

بی خیال زانوت پاشو یه کاری بکن.

تو بهترین کارایی و بازده‌ ات را ارائه می‌کنی، نه به خاطر اینکه مردم را تحت تاثیر قرار بدهی، تو بهترین کارایی‌ات را نشان می‌دهی زیرا این تنها راهی است که می‌توانی از کارت لذت ببری.

فِرِد می‌گوید: زندگی آشفته‌ی من دلیل داشتن این طرز فکر و عمل من است. نه فِرِد این طرز فکر و عمل تو دلیل زندگی آشفته‌ی توست.

خدا هرگز از بالای ابری پایین نمی‌آید تا بگوید: تو اکنون اجازه داری که موفق شوی! تو خودت باید به خودت اجازه بدهی.

پیوسته این سوال مطرح است که: با داشته‌هایتان چه کاری انجام می‌دهید؟ تا زمانی که پاسختان این است که کار زیادی نکرده‌ام، چیزی بهتر نمی‌شود. کائنات تلاش را پاداش می‌دهد، نه عذر و توجیه را.

اگر نمیدانی دوست داری به چه کاری مشغول شوی، احتمالا به این دلیل است که سال‌هاست از گوش دادن به ندای درونی خودت دست کشیده‌ای. بسیاری از ما برای جلب رضایت همه، به انسانی غیر از خود واقعی‌مان تبدیل شده‌ ایم.

آنگاه که زندگی شیرین است و صدایی خفیف گفت که: این خوشی تا ابد نخواهد پایید به خودت بگو: شاید از این هم بهتر شود.

آرامش ذهنی از مشکلات کمتر به دست نمی‌آید؛ بلکه از غر زدن کمتر به دست می‌آید.

بعضی وقتها از خودم می‌پرسم چرا من همیشه شانس می‌آورم؟

برای داشتن و نگاه داشتن هر چیزی در زندگی ، خواه یک شغل باشد یا یک رابطه، باید با آن راحت باشی. برای کسب پول و نگه داشتن آن، باید با پول راحت باشید.

طوری عمل کن که گویی هر رویدادی هدفی دارد، تا زندگی‌ات به واقع هدفی داشته باشد. دریاب که چرا به تجربه‌ی معینی نیاز داشتی، بر آن اشراف و تسلط داشته باش، آنگاه دیگر نیازی به تکرار آن تجربه نخواهی داشت.

 نهایتا فقط می‌توانی به راهنمایی درونی‌ات تکیه داشته باشی، به بیان دیگر پیرو قلبت(ندای درونی‌ات) باش.

فرستادن دیدگاه »

*

code