دیک واکسی به ما می گوید چگونه موفق شویم

خانم منوچهری ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ ۰

مقاله کوتاه موفقیت از زبان دیک واکسی

 

موفقیت

 

 
در سایت طراحی امضا رازهای موفقیت را از زبان دیک می خوانید
 
دیک واکسی به ما می گوید چگونه موفق شویم
 
  این مقاله با الهام از داستان دیک ژنده پوش اثر هوراشیوآلجِر نوشته شده است.

دیک در این داستان میخواهد بگوید خود شما باید موقعیتی که به آن موفقیت می گویید

را ایجاد کنید. 

دیک واکسی با تلاش های بی شمارش ۶ راه موفقیت را فریاد می زند:
 

خودت شانست را بساز

در هر کاری که انجام می دهی نهایت توانت را به کار بگیر

کتاب خوان باش

پس انداز کن ولی دست و دلباز باش

هرگز کلاهبرداری و دزدی نکن و دروغ هم نگو

مشروب نخور و سیگار نکش

۱- خودت شانست را بساز:

 

تحول بزرگ زندگی دیک زمانی اتفاق افتاد که سوار بر لنجی شد که از بروکلین عبور می کرد. او دید که یک بچه از لبه لنج داخل آب افتاد. دیک بدون معطلی خودش را در آب انداخت و جان آن بچه را نجات داد.

پدر وحشت زده آن کودک که شنا هم بلد نبود از اینکه فرزندش زنده ماند بسیار خوشحال شد و به دیک قول داد هر پاداشی که بخواهد به او می دهد. بعد از آن ماجرا آن مرد شغلی را در یک دفتر حسابداری با درآمد هفته ای ده دلار به دیک پیشنهاد کرد که چندین برابر درآمد آن زمان دیک بود .

آیا او به شانس بزرگی رسیده بود ؟ در واقع این طور نبود .

از خود گذشتگی دیک زمینه این خوش اقبالی را برایش فراهم کرد و پشت کار هر شب او در راه تحصیل به این معنی بود که او می توانست بدون دریافت هیچ گونه کمک نوع دوستانه ای از طرف دیگران، استخدام شود.

شانس در خانه کسانی را می زند که احتمال وقوع آن را به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش می دهند. 

 

۲-در هر کاری که انجام می دهی نهایت توانت را به کار بگیر
انگار لازمه زندگی کردن این است که هر کاری که انجام می دهیم حتی اگرعلاقه ای به آن نداشته باشیم آن را با حداکثر توان مان انجام بدهیم تا بتوانیم وارد مرحله بعدی زندگی مان شویم. دیک ژنده پوش فقط یک واکسی است ولی از حرفه اش برای پس انداز کردن، آشنایی با مردم طبقه بالاتر و به طور کلی بهبود اوضاع زندگی اش استفاده می کند.

 ۳- کتاب خوان باش

دیک با پسر یک مرد ثروتمند ملاقات کرد و یک روز تمام او را در اطراف شهر به گردش برد. سپس پدر آن پسر به دیک گفت که فقر در این کشور نمی تواند مانعی در برابر موفقیت باشد و برایش تعریف کرد که چطور کارش را از شاگردی در چاپخانه شروع کرد و سرانجام یک تاجر موفق شد. او به دیک گفت که از کار کردن در چاپخانه نکته ای آموخته بود « که ارزش آن برایم بیشتر از پول است. »

وقتی دیک از او پرسید که آن نکته چیست مرد در پاسخ گفت:

« علاقه به کتاب خواندن و مطالعه کردن. در طول ساعات فراغت توانستم از طریق مطالعه پیشرفت کنم و بخش زیادی از دانش امروز من حاصل آن مطالعات است. در واقع یکی از کتابهایم مرا در مسیر چیزی قرارداد که بعدها اختراع کردم. پس میبینی پسرم، عادت مطالعه کردن، راه دیگری بود که مرا پولدار کرد و منافع دیگری هم برایم داشت. »

۴-پس انداز کن ولی دست و دلباز باش

وقتی به طور اتفاقی پنج دلار پول به دست دیک رسید یک حساب بانکی باز کرد. این مبلغ پس انداز، منبع مهم امنیت و غرور او شد زیرا دیگر مجبور نبود یک زندگی بخور و نمیر داشته باشد . در حالی که با خوشحالی فکر می کرد که به یک سرمایه دار تبدیل شده است فورا به دوست نیازمندش کمک کرد فوسدیک همان پسری که با او همخانه شد قصد داشت به جای واکس زدن یک کار اداری برای خودش دست و پا کند بنابراین دیک برای فوسدیک یک دست کت و شلوارمناسب خرید. در یک مورد دیگر او به فردی که مادرش مریض بود کمک کرد.

 

۵- هرگز کلاهبرداری و دزدی نکن و دروغ هم نگو
با وجود اینکه وسوسه خارج شدن از راه راست اغلب اوقات برای دیک پیش می آید او یک قانون اخلاق فردی دارد که می گوید: « دُززی کار آدمای پَسته. » حس شرافت و درستکاری دیک که از نظر افراد فرهیخته، ساده لوحانه به نظر می رسد سرانجام به منبع موفقیت او تبدیل می شود. برای کسی که برنامه ای برای آینده اش ندارد اعتقاد دیک به درستکاری واقعا دور اندیشی است. آقای ویتنی

به دیک می گوید: « به یاد داشته باش که موقعیت آینده تو در اصل به خودت بستگی دارد و والا یا پست بودنش را خودت انتخاب می کنی. » صداقت که از نظر افراد لاابالی از مد افتاده است زیر بنای همه ی موفقیت های ماندگار محسوب می شود، زیرا نتیجه صداقت، خودشناسی است.

 

۶- مشروب نخور و سیگار نکش
خیلی قبل از اینکه شواهد پزشکی مضر بودن سیگار را نشان بدهند آلجر سیگار کشیدن را « عادتی پلید » نامید که هیچ شان و ارزشی به فرد سیگاری نمی دهد. البته مشروب خواری ر ا بدتر از آن می داند. از نظر او مشروب خواری، دشمن صرفه جویی است زیر ا ممکن است یک شب مشروب خواری، پس انداز یک هفته تان ر ا به باد دهد

و دشمن کار هم هست زیرا خماری ناشی از آن بر کار روزانه افراد تاثیر می گذارد. هرچند نهضت منع مصرف نوشابه های الکلی امروزه منسوخ به نظر می رسد اگر مصرف الکل حتی در حد اعتدال هم وجود نداشت زندگی بسیاری از مردم بهتر می شد. از نظر آلجر مشروب اراده انسان را ضعیف می کند، هوشیاری ذهن را می گیرد و شخصیت سالم را فرسوده می کند.

دیک این مقاله رو با یکی از جمله های خوبت امضا کن.

اگر هر کاری را با صداقت، عدالت و تمام توان تان انجام دهید موفق تر خواهید بود.

منبع : http://emzabazar.ir

دوستان عزیز از محصولات سایت امضابازار دیدن فرمایید.

فرستادن دیدگاه »

*

code